Post

5 Wskazówki dotyczące zachowania zdrowia podczas wakacji letnich

5 Wskazówki dotyczące zachowania zdrowia podczas wakacji letnich

Gotowy na letnie wakacje?

Zabierz ze sobą swoje zdrowe nawyki dzięki tym 5 najlepszym wskazówkom Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę, czy też lecisz samolotem, mamy dla Ciebie ofertę zdrowych podróży tego lata. Oderwanie się od rzeczywistości nie oznacza, że powinieneś porzucić swoje zdrowe nawyki! Zastanów się nad tymi pięcioma poradami ekspertów:

#1 Pack Healthy, Pre-Portioned Snacks or Meals Before You Go

Nawet jeśli lecisz, wiele przekąsek jest dozwolonych przez ochronę i nie wymaga chłodzenia. Zabranie ze sobą przekąsek pomaga kontrolować porcje, a także pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas. Spróbuj:

  • Szlak mieszania: łączyć niesolone orzechy, suszone owoce i pełnoziarniste płatki zbożowe Wstępnie umyte i pokrojone owoce oraz warzywa, takie jak jabłka, winogrona, marchew lub papryka Całe ziarna krakersów lub precli Masło orzechowe Air-popped popcorn na pełnowymiarowej picie

Mieszanka szlakowa: łączyć niesolone orzechy, suszone owoce i pełnoziarniste zboża

Wstępnie umyte i pokrojone owoce i warzywa, takie jak jabłka, winogrona, marchew lub papryka

Krakersy pełnoziarniste lub precle

Topiony popcorn

Masło orzechowe na picie pełnowymiarowej

Pomyśl o tym w ten sposób - jeśli jesz zdrowo po drodze, masz więcej miejsca w kalorycznym budżecie na posiłki w restauracji, gdy dotrzesz do celu. A ty będziesz potrzebował miejsca! Przeczytaj na stronie....

#2 - Wybierz mądrze, gdy będziesz jadł poza domem

Według badań Tufts University, większość posiłków restauracyjnych daje prawie dwa lub trzy razy więcej kalorii niż osoba dorosła potrzebuje przy jednym posiłku. Posiłki w restauracji mają również tendencję do podwyższonej zawartości niezdrowych tłuszczów, przetworzonych węglowodanów i sodu. Zrównoważyć posiłki o wyższej zawartości tłuszczu i sodu świeżymi owocami i warzywami, które są naturalnie niskokaloryczne i wypełnione wodą. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie menu restauracji w docelowym mieście przed wyjazdem. W ten sposób można dokonać świadomego wyboru, gdzie zjeść posiłek i co zamówić. Poszukaj lokali, które oferują sałatki wejściowe, grillowane lub pieczone mięsa i ryby oraz strony warzyw.

#3 - Unikaj Foods Sugary

Pokarmy zawierające cukier, takie jak pączki i ciasteczka, podnoszą poziom energii, tylko po to, abyś poczuł się zmęczony, rozdrażniony i głodny ponownie zbyt szybko. Zamiast tego wybieraj pełnoziarniste krakersy, orzechy lub jabłka, aby uzyskać zastrzyk energii - wiele razy te bogate w składniki odżywcze pokarmy można znaleźć w sklepach spożywczych lub kioskach na lotniskach. Po przybyciu na miejsce, zatrzymaj się w lokalnym sklepie spożywczym, aby zaopatrzyć się w zdrową żywność. Takie produkty jak jogurt niskotłuszczowy, marchewka, banany, orzechy i płatki śniadaniowe pełnoziarniste mogą stanowić zdrową przekąskę lub szybkie śniadanie w podróży.

#4 - Spróbuj zabawnego nowego treningu

Poprosiliśmy Waszyngton, eksperta fitness z Waszyngtonu Gabriellę Boston o pomysły na trening podczas wakacji. Jej rada? "Nie czuj się pod presją, aby utrzymać normalną rutynę treningową, ale raczej poszukaj nowych zajęć i wyzwań, które pozwolą ci doświadczyć swojego celu podczas ćwiczeń." Boston sugeruje spróbowanie surfingu lub wiosłowania, jeśli wybierasz się na plażę lub na piesze lub górskie wycieczki rowerowe, jeśli wybierasz się na wycieczkę w góry. Jeśli jesteś w mieście, przynieś swoje biegające sneakersy i umieść swój smartfon do użytku z aplikacjami takimi jak "Map My Run". "Czasami najlepszym sposobem na zwiedzanie nowego miasta jest pieszo - pozwala ono naprawdę poznać widoki i zapachy oraz prawdziwie doświadczyć kultury" - mówi Boston. Jeśli nie jesteś w stanie zastosować żadnej z wyżej wymienionych taktyk, spakuj opaskę oporową do walizki i zrób szybki trening Gabrielli Boston "Basic 5" w swoim pokoju - 10 powtórzeń po trzy do pięciu razy, przysiadów, wypraw, rzędów ramion (z opaską), pompek i desek bocznych (przytrzymaj na 10 razy). Cokolwiek robisz, pamiętaj, że wszystko jest lepsze niż nic - zawsze jest sposób, aby "dopasować się" do kondycji na wakacjach!

#5 - Stay Hydrated

Wszyscy wiemy, że woda pomaga utrzymać wysoki poziom energii i pomaga w zdrowym trawieniu i zdrowej skórze, ale może być trudna do utrzymania nawilżenia w powietrzu lub na drodze. Przecież nikt nie chce, aby nadmierna ilość toalet zatrzymywała się w podróży! Postaraj się przynajmniej ograniczyć ilość kofeiny, która jest środkiem moczopędnym (powoduje częstsze korzystanie z toalety, zwiększając tym samym jej odwodnienie) i naładować się wodą, warzywami i owocami po dotarciu do celu. Jeśli lecisz, odwodnienie stanowi jeszcze większy problem. Wilgotność powietrza w kabinie samolotu zazwyczaj wynosi od 10 do 20 procent, podczas gdy komfortowa, typowa wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest zbliżona do 30 do 65 procent. Może to spowodować, że osoby podróżujące w powietrzu będą miały suche gardła, drogi nosowe i oczy, co pozwoli na swobodniejsze przedostawanie się wirusów i bakterii, a tym samym zwiększy szanse na zachorowanie na chorobę układu oddechowego. (Dlatego niektórzy utożsamiają podróże lotnicze z przeziębieniami!) Jak już wspomniano, należy unikać kofeiny i alkoholu, które sprzyjają odwodnieniu i trzymać się wody lub napojów gazowanych z wózka z napojami.

Teraz, gdy jesteś uzbrojony w te zdrowe wskazówki, możesz usiąść, zrelaksować się i cieszyć się wakacjami! Masz jakieś zdrowe wskazówki, którymi chciałbyś się podzielić? Prosimy o komentarz poniżej!