Post

Jakie są podstawowe obszary działania aloesu?

Aloes to roślina, dzięki której możemy postarać się o zbudowanie równowagi kwasowo zasadowej w organizmie. Jest ona niszczona między innymi przez złe odżywianie. Może dzięki temu wzmocnimy swój układ odpornościowy, ponieważ składa aloesu sprawia, że to roślina, która wpływa na pracę makrofagów.

Liczyć można na to, że będzie skutecznie oczyszczać nasz organizm z toksyn,. Dzięki niej ustabilizować można między innymi przemianę materii. W ten sposób rewitalizuje się florę bakteryjną w układzie pokarmowym. Aloes charakteryzuje się tym, że nawadnia masy kałowe i dlatego dla wielu będzie to szansa na ustabilizowanie procesu wypróżnień.

Aloes dla zdrowia

Zbawienny wpływ na jelita jest bardzo ważny. Może również regulować pracę układu nerwowego. Aloes działa świetnie na naszą wątrobę, będzie hamował proces jej niszczenia. Jest to roślina, która chroni przed kamieniami nerkowymi, zatrzymuje stany zapalne w organizmie, dostaje się do głębokich warstw skóry, błon śluzowych, może poprawić gojenie się ran. Roślina przyspiesza zabliźnianie się ran, krążenie krwi i przyswajalność witamin a także substancji w przewodzie pokarmowym. Charakteryzuje się również działaniem bakteriobójczym i chroni przed wirusami oraz grzybami.

Aloes proponowany jest nam w formie produktów, które stosuje się zewnętrznie tak jak kremy, maści czy żele oraz wewnętrznie jak napoje, wyciągi, nalewki.

Kupując produkty z aloesem powinniśmy sprawdzać czy dany produkt został pozytywnie oceniony przez IASC a więc Międzynarodową Radę Naukową do spraw Aloesu, która będzie opiniować takie produkty i sprawdzać ich jakość. W sprzedaży jest bowiem wiele takich propozycji, które są mocno oszukane, ilość aloesu jest tam znikoma. Ten rynek szacuje się nawet na 110 mld Dolarów, zaś tylko około 6 mld dolarów to produkty ocenione pozytywnie przez IASC.

Dlatego pojawia się kwestia tego, że większość produktów z aloesem to właśnie takie propozycje, które są rozwodnione, a co za tym idzie nie mają takiej wartości odżywczej, na jaką się liczy. Przed zakupem na pewno dobrze będzie zajrzeć do składu takiego produktu, to również pozwoli ocenić ewentualnie jego jakość. Jeśli zależy nam na dobrym działaniu aloesu nie ma sensu kupowanie takich produktów, które jakościowo są na bardzo niskim poziomie. Najczęściej są one drogie a nie mają wartości.