Post

Poznaj zalety młodego jęczmienia w walce z zakwaszeniem! cz II

NA CO PRZEDE WSZYSTKIM WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

jest to źródło cennych minerałów takich jak wapń, magnez, potas czy żelazo. Dodatkowo dostarcza kwas foliowy i ma wszystkie cenne dla naszego życia aminokwasy.

Odkwaszenie organizmu

Młody zielony jęczmień pozwala regulować gospodarkę kwasowo – zasadową. Odpowiednie ph jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Może także wpływać na wzmocnienie układu krążenia, ponieważ znajduje się tam bardzo cenny dla nas chlorofil i dlatego stosowanie go będzie tak bardzo ważne, wzmacnia nasze tkanki, serce, naczynia krwionośne.

Działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne

Tutaj także chodzi o działanie chlorofilu. Młody jęczmień pozwala nam walczyć ze stanami zapalnymi, dobrze działa na nasze stawy. Stosowany na zewnątrz będzie przyspieszał gojenie się ran.

Dla urody i samopoczucia

Trawa jęczmienna zwalczać może wolne rodniki, które uznaje się za przyczynę starzenia,. Dodatkowo tak jak było mówione może wspomagać również regenerację komórek, dotlenia krew, oczyszcza organizm. to wszystko wpływać będzie na lepszy wygląd, poprawia stan skóry, włosów oraz paznokci. Zawarte w jęczmieniu aminokwasy oraz działanie detoksykacyjne ma wpływ na nasze samopoczucie, daje więcej energii oraz siły a także lepszą koncentrację i gwarantuje mniejsza podatność na stres.

Oczyszczanie organizmu

Młody jęczmień jest uważany za doskonały środek na oczyszczenie organizm z toksyn. Zdecydowanie jest to jego największa zaleta bardzo wysoka zawartość błonnika wpływa pozytywnie na przemianę materii, oczyszcza jelita i to powoduje, że składniki odżywcze są wchłaniane lepiej.

Jęczmień preparatem na odchudzanie

Dla kogo sok z młodego jęczmienia?

Ogólnie dla wszystkich powyżej 3 roku życia.

SZCZEGÓLNIE POLECANY JEST DLA:

- osób, które są na diecie odchudzającej

- diabetyków – badania dowodzą, że jego spożywanie poprawia wyniku u osób z cukrzycą,

- dla osób, które mają anemię, są osłabione, zmęczone

- dla tych, którzy mają problem ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu, chorobami układu krążenia.

Jeśli wiec mamy takie dolegliwości na pewno warto się młodym jęczmieniem zainteresować i pomyśleć o jego zastosowaniu.