Post

Zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu najczęściej wynika ze złej diety. Jeśli wysoko na liście spożywanych produktów znajdują się takie wysoko przetworzone, które mogą zaburzyć równowagę kwasowo – zasadową a to będzie dalej decydować o tym, że pojawią się poważne problemy zdrowotne. Wiele osób czytając tego typu informacje może mieć wysoki poziom kwasowości własnego ciała i nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Już w roku 1931 doktor medycyny zdołał Warburg udowodnił, że rak idealnie rozwija się w beztlenowych oraz kwaśnych warunkach. Innymi słowy zakwaszenie organizmu odpowiedzialne jest za sprzyjanie rakowi. Z tego powodu wysoki poziom kwasowości organizmu może dawać informację, że w naszym organizmie zaczyna się rozwijać rak. Mamy już udowodnione, że oddychanie komórek, gdy będzie ograniczone sprawi, że rozwiną się komórki rakowe. Ich podstawowa przyczyną będzie właśnie brak tlenu na poziomie komórkowym.

Jak tworzy się zakwaszony organizm?

Zdrowe komórki podlegają niekorzystnym zmianom w momencie, gdy przez dłuższy okres czasu nie będzie odpowiedniej ilości tlenu. Brak tlenu powodować będzie, że dojdzie do przemiany glukozy w energię. Wtedy tworzy się kwas mlekowy, a głównym powodem będzie fermentacja, która w komórkach następuje. W związku z powstawaniem kwasu mlekowego pojawi się silny miejscowy ból po zniszczeniu enzymów komórkowych.

Produkty odkwaszające

Jak walczyć z zakwaszeniem

Wyrównany poziom pH krwi w organizmie to ważna sprawa i warto będzie o to dbać. najważniejsze to zmiana diety. Istnieje wiele produktów, które mogą sprawić, że poziom kwasowości będzie wyrównany. Zaliczymy do nich seler, brokuły, paprykę, kapustę czy awokado.

Odkwaszenie organizmu

Jeśli ktoś będzie widział, że mamy problem z zakwaszeniem organizmu wykorzystywać można domowe sposoby, by ten problem pokonywać. Podstawowe objawy zakwaszenia to ból stawów, zimne stopy albo dłonie, mniejszy popęd płciowy, wrażliwość chemiczna, pojawienie się zgagi. Do tego może się pojawić metaliczny posmak w ustach, bóle mięśni. Jeśli pojawiają się takie objawy to dla nas znak że problem zakwaszania będzie nas dotyczył. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu podarowanie organizmowi wytchnienia, można zmienić dietę i tryb życia, by poczuć się lepiej.