Post

Najskuteczniejsze sposoby, aby odkwasić organizm

Złoty środek dla zdrowia

Podstawowym warunkiem dla zachowania dobrego zdrowia będzie utrzymywanie zasadowego pH, płynów w organizmie. Powiemy tutaj jakie są metody, sposoby na to, by skutecznie pokonać zakwaszenie organizmu. Każda komórka organizmu łączy się z innymi, dlatego o nasze zdrowie musimy dbać holistycznie i trzeba traktować organizm jako całość. Lekarze często popełniają błąd ponieważ starają się leczyć każdą chorobę osobno i tym samym mogą nawet niszczyć niektóre struktury naszego ciała. Dlatego trzeba na to uważać.

Takim czynnikiem, który wpływa na zdrowie będzie między innymi pH krwi. Jeśli pH będzie w odpowiednim zakresie to nasze zdrowie będzie odpowiednie. Do większości chorób nie dochodzi, jeśli pH jest na odpowiednio alkalicznym poziomie. Dzieje się tak, dlatego że różnorakie bakterie, grzyby oraz wirusy nie rozwijają się w zasadowym środowisku. Osoby, które jedzą dużo przerobionej żywności czy też produkty GMO to niestety mogą mieć problem z tymi poważnymi dolegliwościami.

Jak zacząć odżywiać się alkalicznie i poprawić swoje pH

Przede wszystkim starajmy się ograniczać żywność, która będzie wolna GMO. W ten sposób będzie można unikać chemii oraz innych zanieczyszczeń. Należy spożywać alkaliczne produkty, do których należą w głównej mierze warzywa, dzięki nim stale będziemy dostarczać do organizmu produktów zasadowych. Jemy jak najmniej mięsa, drobiu czy rafinowanego cukru oraz mąki. Większość osób je zbyt dużo białka, jego spożycie ma być na poziomie do 50 gram dziennie. Jeśli jesz produkty zakwaszające staramy się łączyć je z produktami o działaniu silnie zakwaszającym. Należy pić jak najwięcej wody i do niej można dodać również ocet organiczny jabłkowy.

Należy spróbować również drinka, który poprawiać będzie natychmiast pH organizmu. Wymieszać należy dwie łyżeczki soku z cytryny lub limonki z połową łyżeczki sody oczyszczonej albo też proszku do pieczenia. Gdy mieszanina nie będzie pienić dodajemy ją do wody i szybko wypijamy. Do wody można dodawać także samego proszku do pieczenia. Jeśli nie wiemy czy możemy przyjmować sody należy się skonsultować z lekarzem.

Oczyszczanie organizmu

Dobre będzie dla nas również spożywanie często wody z cytryną. Oczyszcza organizm i pozwoli nam na pozbycie się nadmiaru kwasów. Sok dodajemy do ciepłej wody i pijemy go z samego rana, ponieważ dzięki temu skutecznie pobudzimy oczyszczenie organizmu. Nigdy wody nie podgrzewamy w kuchence mikrofalowej. Mieszamy również winian potasu z wodą. Dzięki temu będzie można skutecznie poradzić sobie z mdłościami czy bólem głowy, gdy spożyje się coś nadmiernie kwasowego. Winian potasu ma delikatny, kwaskowaty posmak ale w połączeniu z wodą będzie odświeżający.

Dieta zasadowa

Pijemy dużo wody bo to ona jest dla organizmu wielką siłą i szansą na to, że uda się skutecznie pozbyć toksyn. Niestety nadal w naszym kraju taka praktyka jest rzadka i większość z nas pije zbyt mało czystej wody a za dużo zakwaszających napojów słodkich, kawy czy herbaty. Nie można tego błędu popełniać. Jeśli mamy problemy z trawieniem stosujemy odpowiednie enzymy trawienne, które będą zapewniać prawidłowe pH. Trzustka będzie odpowiedzialna za enzymy trawienne te, które odkwaszają organizm. Jeśli trzustka źle pracuje ilość enzymów będzie zbyt mała. To wpłynie na zaburzenie pH.