Post

Zwalcz zakwaszenie organizmu!

Organizm który jest zakwaszony jest podatny na wiele chorób i zagrożeń z tego wynikających. Niestety w obecnych czasach zjawisko zakwaszenia organizmu jest bardzo powszechne i ciężko zwalczyć jego objawy oraz przyczyny.

Dlaczego tak się dzieje?

W tym przypadku stare powiedzenie, ze człowiek jest tym co je, jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ zakwaszenie organizmu wynika przede wszystkim z nieprawidłowej diety. Jedzenie nadmiernie przetworzone, ubogie w witaminy i minerały stwarza duże zagrożenie dla organizmu człowieka. Z wygody, z braku czasu i ze złych przyzwyczajeń nasze posiłki znacznie zubożały w wartości odżywcze, co jest prostą droga do zakwaszenia organizmu. Jak walczyć z zakwaszeniem i co trzeba zrobić by przywrócić równowagę w organizmie? Oto kilka porad i sprawdzonych metod.

 

 

 

Zakwaszony organizm – co to oznacza?

Zakwaszenie organizmu to inaczej zakłócenie równowagi między równowagą kwasowo – zasadową w organizmie, czyli zmiana pH organizmu. Powstaje poprzez dostarczenie do organizmu produktów o odczynie kwasowym w dużej ilości, z pominięciem produktów o odczynie zasadowym. W organizmie odczyn kwaśny powinien mieć właściwie tylko mocz i kwasy żołądkowe, natomiast ogólny odczyn powinien być obojętny, alkaliczny.

Jeśli tak się nie dzieje, to w organizmie powstaje środowisko wysoce sprzyjające powstaniu chorobom i złemu samopoczuciu. Produkty spożywcze z duża ilością konserwantów, sztucznych barwników i innych substancji chemicznych, nadmierna ilość pestycydów w roślinach, sprawiają że organizm zaczyna źle funkcjonować pod wpływem kwaśnego odczynu jaki powstaje.

Kwaśny odczyn jest nienaturalny dla nas i choć organizm wstępnie broni się przed nim, to po jakimś czasie poddaje się pod naporem dużej ilości substancji kwasotwórczych. Odczyn najkorzystniejszy dla nas to 7,35 – 7,45, przy zakwaszeniu organizmu jest czasem sporo niższy, a jego skrajne obniżenie może prowadzić nawet do śmierci.

Produkty wpływające na stan zdrowia

Zdrowotne skutki zakwaszenia organizmu

Długotrwałe zakwaszenie organizmu może prowadzić nawet do powstawania nowotworu i wielu innych śmiertelnych chorób. Zakwaszenie to idealne środowisko do pojawienia się cukrzycy, osteoporozy, otyłości i wszystkiego z czym wiążą się te schorzenia. I nie jest to koniec listy problemów zdrowotnych jakie wiążą się z zakwaszeniem organizmu – lista jest bardzo długa i smutna, a wystarczy zadbać o to co jemy i o nasze codzienne przyzwyczajenia, aby pozbyć się przynajmniej w większości negatywnych skutków zakwaszenia.

Jak rozpoznać objawy zakwaszenia organizmu?

Zakwaszenie objawia się przede wszystkim długotrwałym zmęczeniem, jakie nie ma innych źródeł, problemami z koncentracją, ze snem, bólami reumatycznymi, bólami organów wewnętrznych czy też dną moczanową. Choć zazwyczaj mało kto łączy te objawy z zakwaszeniem organizmu, to jednak warto sprawdzić tą opcję przy takich objawach.

Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Tutaj musimy przede wszystkim zadbać o prawidłową dietę oraz o odpowiednią dawkę ruchu fizycznego. W naszym jadłospisie nie może zabraknąć świeżych owoców i warzyw, kaszy i wody alkalicznie zjonizowanej. Ograniczmy do minimum spożycie mięsa, nabiału, słodyczy i słodkich, gazowanych napojów. To wszystko pomoże nam przywrócić prawidłowe pH organizmu oraz dobre samopoczucie.