Post

Najlepsze rozwiązania dla diety antycholesterolowej

Cholesterol we krwi mimo, że przez wiele osób lekceważony w rzeczywistości może mieć bardzo duży wpływ na nasz organizm i nie powinno sie go lekceważyć. Jeśli będzie się miało podwyższony poziom cholesterolu we krwi można mówić o sporym ryzyku dla zdrowia. Dlatego warto go obniżyć zmieniają swój styl życia a w głównej mierze zmieniają sposób żywienia. W tym wpisie znajdziecie informację o tym jakie produkty na diecie antycholesterolowej powinno się ograniczyć i jakimi propozycjami będzie można je zastąpić.

Trzeba pamiętać, że wszelkiego rodzaju choroby układu sercowo - naczyniowego to powazny problem w naszym kraju i powodują one wysoki poziom umieralności. Jednocześnie zaliczane są one do chorób cywilizacyjnych, ponieważ to co wpływa na rozwój tych chorób to przede wszystkim czynniki związane ze stylem życia a więc to na co sami mamy duży wpływ. Tutaj kluczową sprawą będzie to jaki mamy sposób żywienia. Dlatego warto wiedzieć co jeść a czego unikać w codziennej diecie, by zmniejszyć cholesterol we krwi i minimalizować ryzyko miażdżycy, która prowadzić może do zawału serca czy udaru mózgu. Jak zadbać o zdrowe tętnice? Mamy dla wszystkich kilka informacji odnośnie tego jak powinno się przygotować dietę antycholesterolową, na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę. Te działania, które będą podejmowane mają za zadanie obniżyć przede wszystkim pozom złego cholesterolu a więć frakcji określonych jako LDL. W profilaktyce jeśli chodzi o miażdżycę uważa się, że poziom bezpieczny będzie w zakresie 100 - 115 mg/dl. Jeśli ktoś będzie chciał zmniejszyć poziom tych frakcji we krwi powinien ograniczyć przede wszystkim tłuszcze zwierzęce. Dlatego podstawowe założenie diety antycholesterolowej będzie proste, mianowicie trzeba będzie ograniczyć ilość spożywanych produktów zwierzęcych, w tym tłustych mięs oraz ich przetworów. Unikać się powinno również produktów tłustych mleczarskich oraz jaj. Jeśli chodzi o elementy, którymi będzie można je zastąpić to przede wszystkim powinno się stawiać na ryby najlepiej na ryby morskie. Unikamy kwasów tłuszczowych nasyconych 

Jeśli chce się zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi będzie trzeba zadbać o to, by zmniejszyć poziom nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie, a one tak jak zostało wskazane znajdują się przede wszystkim w produktach zwierzęcych. Zamiast nich powinno się spożywać nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdują się w nieutwardzonych olejach roślinnych, jednak wyjątkiem są tutaj oleje palmowy i kokosowy, które w przypadku diety antycholesterolowej również nie będą wskazane. One również mają w składzie dużą dawkę nasyconych kwasów tłuszczowych. W ramach obniżaj poziomi cholesterolu we krwi można będzie również wykorzystywać błonnik. dlatego w takiej diecie warto, by znajdowały się różnego rodzaju warzywa, nasiona roślin strączkowych, owoce. Powinno się spożywać kasze oraz pełnoziarniste pieczywo. Dzięki tym składnikom faktycznie obniżenie poziomu cholesterolu we krwi stanie się łatwiejsze i warto będzie z takich możliwości skorzystać. W przypadku diety antycholesterolowej należy unikać spożywania tak zwanych tłuszczy trans. Dlatego na takiej diecie będzie trzeba również unikać spożywania produktów wytwarzanych przemysłowo takich jak ciasta, ciastka, dania gotowe jak zupy w proszku, słodyczy czekoladowych, dań typu fast food szczególnie produktów smażonych na głębokim tłuszczu. Jeśli uda się na stałe zmienić swoja dietę to faktycznie będzie można oczekiwać, że organizm będzie reagował pozytywnie i faktycznie uda się obniżyć poziom cholesterolu we krwi.