Post

Catering dietetyczny

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się usługi dostarczania dietetycznych produktów odchudzających. Pomysł jest prosty, jasny i wygodny: nie musisz myśleć o gotowaniu, liczeniu kalorii, korzyściach i zagrożeniach związanych z tym, co jesz. Nie musisz nawet zmywać naczyń! Catering dietetyczny, to dostawa posiłków do twojego domu.

 Jak to działa?

Każdego ranka o wyznaczonej godzinie do twojego domu przyjeżdża kurier z zestawem 6-7 pudełek na śniadanie, obiad i kolację. Można je szybko podgrzać w kuchence mikrofalowej i łatwo zabrać ze sobą do pracy. Główną zaletą takich usług jest to, że oparte są na zbilansowanej diecie. W przeciwieństwie do diet mono są nie tylko bezpieczne, ale i zdrowe. Wynik z programów 1000 kcal to średnio minus 2-3 kg tygodniowo, przez miesiąc przy diecie 1200-1300 kcal łatwo dochodzi do 5-6 kg.

Różne rodzaje diet

Większość firm opiera swoje menu na sprawdzonych zbilansowanych dietach. Jedna z najsłynniejszych została zaprojektowana przez włoskiego szefa kuchni Fabrizio Fatucciego, a brytyjska dietetyk Sue Baik pomogła mu obliczyć kalorie. Do odchudzania oferowane są dwa programy - 1000 kcal i 1200 kcal, w celu ustabilizowania uzyskanych wyników - „Równowaga” o 1500 kcal. Są diety dla miłośników fitnessu - 1800 kcal (dla kobiet) i 2400 kcal (dla mężczyzn) - oraz specjalne programy z medycznym nastawieniem. W diecie liczone są nie tylko kalorie, ale także ilość białek, węglowodanów, pierwiastków śladowych i witamin, co jest bardzo wygodne: od razu rozumiesz wszystkie zalety tego, co jesz. Do 4 posiłków dziennie załączony jest jadłospis, który wskazuje ilość spożywanych w tym dniu witamin A, C, D, cynku, wapnia i żelaza, błonnika, cukru i soli. Dieta w programach odchudzających jest zróżnicowana: na obiad przygotowywane są filety z dorady, halibuta, łososia, a na śniadanie -produkty mleczne świeże lub z gospodarstw rolnych. Oczywiście mąka jest ograniczona do minimum: nie ma chleba, a wypieki to na przykład naleśniki owsiane czy niesłodzony strudel. Program intensywnego odchudzania 1000 kalorii można zamówić na pięć dni lub cały tydzień. W przyszłości zaleca się przeplatanie go z programem 1200 kcal, jest dostępny przez 5, 7, 10, 14, 15 i 21 dni.

Detoksykacja.

Inne diety są oparte na zasadach detoksykacji. Najczęściej w asortymencie znajduje się kilkanaście różnych programów żywieniowych, w tym hipocholesterol - dla osób z dużą nadwagą i poważnymi problemami metabolicznymi - cztery rodzaje detoksykacji, odżywianie sportowe i wiele więcej. Istnieje 7 rodzajów programów do regularnego odchudzania! Najtrudniejszy i najbardziej intensywny to 850 kcal. W programach detoksykacyjnych klasyczna opcja na odchudzanie to 1300 kcal, ale jeśli uprawiasz sport, biegasz czy chodzisz na siłownię to optymalna ilość kalorii to nadal 1500. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy ze względu na swoje cechy fizyczne zużywają więcej energii niż kobiety. Z takiej diety nie schudniesz od razu, ale stopniowo, dlatego zaleca się, aby przejść przez nią w ciągu 3-4 tygodni. Jednak efekty utrzymują się dłużej i schudniesz właśnie z powodu tłuszczu, a nie utraty wody i spadku masy mięśniowej. Menu detoksykacyjne zwykle jest opracowywane wspólnie trenerami fitness, biorąc pod uwagę nie tylko całkowitą kaloryczność potraw, ale także prawidłową dystrybucję węglowodanów, białek i tłuszczów w ciągu dnia. Dzienny zestaw zawiera 7-8 różnych dań. Warzywa, zioła, owoce, zboża, nabiał, mięso, drób, ryby – to najczęściej wykorzystywane produkty. Sam wybór diety zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.